Aktuality

XXII. ročník festivalu Hudba v synagogách plzeňského regionu

17.08.2023 - 18:06
V pondělí 28. srpna se v hartmanické synagoze uskuteční koncert v rámci tadičního festivalu (XXII. ročník) Hudba v synagogách plzeňského regionu. V rámci tohoto festivalu vystoupí v Horské synagoze uskupení Trio Gaudium, jehož členy jsou Gabriela Barillová (housle), Adam Klánský (violoncello) a Anna Knoulichová (klavír). Jedná se o mladé umělce, kteří již prokázali svůj talent například vítězstvím v prestižní soutěži Nadace Bohuslava Martinů (2023).

 

XXII. ročník festivalu Hudba v synagogách plzeňského regionu/

 

Gabriela Barillová

Gabriela Barillová (2000), chtěla hrát na housle od doby, kdy je poprvé držela v ruce. Byly jí teprve 3 roky. Na housle ale začala hrát až ve svých pěti letech v ZUŠ Lounských (Praha) u Lady Bendové. Ze začátku nechtěla o soutěžích ani slyšet, jelikož by se musela repertoár učit zpaměti. Účast na soutěžích odstartoval úspěch školního orchestru. Následovaly i úspěchy další jako např. 1. cena v národním kole soutěže MŠMT se smyčcovým kvartetem (2013), dále 1. cena a cena za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů v sólové hře na Mezinárodní houslové soutěži Mistra Josefa Muziky v Nové Pace (2014), 2. cena v národním kole soutěže MŠMT v sólové hře na housle (2014) a 1. cena v národním kole soutěže MŠMT se smyčcovým kvartetem (2016). Také se velice ráda věnuje hře v orchestru, ve kterém začala hrát již ve svých 8 letech a hraje dodnes. Za celou tu dobu získala se školním orchestrem několik cen a dvakrát měla možnost si zahrát s Českou filharmonií. V současné době účinkuje např. v orchestru Filmová filharmonie.
Od roku 2016 studuje na Pražské konzervatoři ve třídě pana profesora Radima Kresty. Gabriela se ve svém volném čase se ráda věnuje hře na ukulele, zpěvu, turistice, fotografování, klasickému tanci a poslouchání gramofonových desek.

 

Adam Klánský
Na violoncello začal hrát v pěti letech. Od roku 2016 studoval u prof. M. Kaňky a v současné době je posluchačem 5. ročníku Pražské konzervatoře, kde studuje ve třídě prof. P. Nouzovského.
Již v šesti letech získal 2. cenu v soutěži Prague Junior Note a od té doby se stal laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží.
Je několikanásobným vítězem celostátního kola soutěže MŠMT, absolutním vítězem soutěže Jana Vychytila (2015), soutěže Bohuslava Martinů v Poličce (2014) a soutěže konzervatoří (2017). Mezi nejcennější mezinárodní úspěchy patří laureátství v Heranově soutěži v Ústí nad Orlicí (2009 a 2013), 1. cena v soutěži Concours Flame v Paříži (2013), 2. cena z rakouského Liezenu, 3. cena ze soutěže Davida Poppera v maďarské Várpalotě (2013) a 2. cena v soutěži Antonia Janigra v chorvatské Poreči (2012).
Je také několikanásobným vítězem soutěže Talents for Europe v Dolnom Kubíně. Dosavadním nejcennějším úspěchem je 1. cena na soutěži J. J. F. Dotzauera v Drážďanech (2019) a 1. cena z mezinárodní soutěže Gustava Mahlera v Jihlavě (2020). Jako sólista již vystoupil s předními českými orchestry - s PKF Prague Filharmonia či s Filharmonií Hradec Králové Aktivně se účastní mistrovských kurzů u významných světových violoncellistů, například u S. Isserlise, R. Latzka, či O. Canettiho.


Anna Knoulichová
Anna Knoulichová se začala věnovat hře na klavír v šesti letech na ZUŠ Havlíčkova v Pardubicích ve třídě Inny Tolmačové. Od osmi let se pravidelně účastnila celostátních i mezinárodních soutěží, kde získávala přední ocenění - Prague Junior Note (2. cena), Amadeus (2. cena), Mládí a Bohuslav Martinů (1. cena), Virtuosi per musica di pianoforte (2. cena) a Music Seasons in Copenhagen (2. cena). Věnovala se také komorní hře, spolu s triem dvakrát zvítězila v celostátním kole soutěže ZUŠ. V roce 2016 nastoupila na Pražskou konzervatoř do třídy Veroniky Böhmové, od třetího ročníku studuje pod vedením Evy Boguniové a Martina Kasíka. Během studia na konzervatoři se zúčastnila několika soutěží - Broumovská klávesa (3. cena), Brněnská klavírní soutěž (1. cena) a stala se laureátem Mladého klavíru Pražské konzervatoře. V roce 2021 se umístila na druhém místě na soutěži Gustav Mahler Prize Piano Competition. Absolvovala mistrovské kurzy u A. Kouyoumdjiana či I. Kahánka, největším úspěchem byla účast na klavírních kurzech pořádaných Académie musicale de Villecroze ve Francii, které vedl Louis Lortie.

 

 

» Město Hartmanice » Židovská obec v Praze » Návštěvní kniha

Program akcí

XXII. ročník festivalu Hudba v synagogách plzeňského regionu
V pondělí 28. srpna se v hartmanické synagoze uskuteční koncert v...
Koncert klasické hudby Miroslavy Svobodové a Markéty Kurzové
21. 8. od 18:30 se v Horské synagoze Hartmanice uskuteční koncert...
Přednáška Šumavská příroda v díle Karla Klostermanna
Dne 18. srpna 2023 od 18:00 proběhne v Horské synagoze Hartmanice...
VI. ročník Dne židovských památek v ČR
Šestý ročník Dne židovských památek v ČR se uskuteční v neděli 13...
Beseda o natáčení televizního seriálu Policie Modrava
V sobotu 12. srpna 2023 se od 18:00 uskuteční beseda o natáčení t...
Koncert MLP komorního orchestru
V pondělí 17. července od 19:00 se uskuteční koncert MLP komorníh...

Děkujeme

Za finanční příspěvek od Plzeňského kraje

Logo Plzeňského kraje
Nadačnímu fondu Krskových
nadacni_fond_krskovych
Za trvalou podporu od společnosti Grafia s.r.o.

grafia

 

Za poskytnutí inzertního prostoru portálu

 
Česko-německému fondu budoucnosti 
Česko-německý fond budoucnosti