MaM.cz, 21.4.06: Soutěž Média na pomoc památkám

24.04.2006 - 09:35
MaM.cz: 21.4.06
MaM.cz, 21. dubna 2006.

Články a pořady o obnově hradu Pernštejn na Brněnsku, který před rokem poničil požár, a o památkách Plzeňského kraje ocenila porota v devátém ročníku novinářské soutěže Média na pomoc památkám.

Hartmanice, Články a pořady o obnově hradu Pernštejn na Brněnsku, který před rokem poničil požár, a o památkách Plzeňského kraje ocenila porota v devátém ročníku novinářské soutěže Média na pomoc památkám. Výsledky soutěže vyhlásila před udílením cen ve Valdštejnském paláci v Praze.

Porota ocenila 19 z 272 hodnocených prací, které byly loni publikovány nebo odvysílány, řekl novinářům její předseda a šéf Syndikátu novinářů Miroslav Jelínek. Postěžoval si, že mezi hodnocenými díly nebylo žádné o systému fungování památkové péče. "V tomto směru jakoby naše média zcela oněměla," uvedl.

V novinářské kategorii první místo obsadil Miloš Šenkýř za články v brněnské Rovnosti o záchraně Pernštejnu a další aktivity v tomto směru. Mimořádné ocenění za organizaci veřejné sbírky na pomoc obnově hradu dostala mluvčí brněnského studia České televize Hana Orošová.

Rozhlasovou kategorii vyhrál Ondřej Vaculík z Českého rozhlasu za příběhy polozřícených kostelů na Tachovsku. V televizní části soutěže nejlépe uspěli Tomáš Jílek a Martin Baxa z České televize za dokumentární obrazový soupis památkových objektů s názvem Ohrožené památky Plzeňského kraje. Mimořádné uznání porota věnovala občanskému sdružení Památník Hartmanice za tříletou snahu o záchranu unikátní horské synagogy na Klatovsku s cílem otevřít v ní památník, který bude připomínat soužití českých, německých a židovských obyvatel v této oblasti.

Publicistickou kategorii vyhrál Jiří Novák za soubor článků v periodiku Dědictví Koruny české, které popularizují problematiku technických památek. Porota ocenila také studii Dětem zabitým v srdci Evropy od Tamary Wölfelové, která se věnovala historii sousoší věnovaného památce lidických dětí.

Soutěž pořádá občanské sdružení Pro Bohemia se Syndikátem novinářů. Chtějí tak přispívat ke zvýšení zájmu veřejnosti o kulturní dědictví, zejména o architektonické památky a jejich záchranu, a získat média pro tento cíl.


» Město Hartmanice » Židovská obec v Praze » Návštěvní kniha

Program akcí

Slavnostní zahájení projektu #KINOSYNAGOGA
24.2.2018 od 18:00 proběhme slavnostní zahájení projektu #KI...
Koncert skupiny Elias
Ve středu 27. 12. od 18: 00 se v synagoze bude konat koncert skup...
Zpěváci a muzikanti z Horažďovic
Dne 17.12. od 15.30 proběhne koncert "Zpěváci a muzikanti z ...
Výstava Židovské komunity na Sušicku
Zveme Vás na nově instalovanou putovní výstavu "Židovské kom...
Odpoledne s písní a příběhem
V sobotu 21. 10. od 16 hodin se v Hartmanické synagoze uskut...
Koncert orchestru Šarbilach
V neděli 3. 9. od 16:00 se v Hartmanické synagoze uskuteční ...

Děkujeme

Za finanční příspěvek od Plzeňského kraje

Logo Plzeňského kraje
Nadačnímu fondu Krskových
nadacni_fond_krskovych
Za trvalou podporu od společnosti Grafia s.r.o.

grafia

 

Za poskytnutí inzertního prostoru portálu